Kladno minulé v novém

Ke třetím narozeninám dostalo Kladno minulé nový hábit – a nejde zdaleka jen o drobné změny v rozložení stránek. Pro lepší orientaci přinášíme soupis hlavních novinek.

Uživatelské účty

Přihlašování

 • Zrušila se přihlašovací jména – nyní stačí jen zadat e-mail, pod kterým jste zaregistrovaní, a heslo (stejné, jaké jste užívali doposud).
 • Pokud jste zapomněli své přihlašovací heslo, snadno si teď určíte nové. V panelu přihlašování najdete odkaz „Zapomněli jste heslo?“. Stačí zadat do formuláře svůj e-mail a sledovat další pokyny.

Komentáře

 • Komentovat dále mohou jen registrovaní uživatelé.
 • Nově můžete komentovat i jednotlivé fotografie!
 • Pokud chcete, aby se u komentářů objevovala Vaše fotografie, vytvořte si účet ve službě Gravatar. Stačí jen přiřadit svou e-mailovou adresu (stejnou, která slouží k přihlášení na Kladno minulé) k fotografii na adrese www.gravatar.com (přes tlačítko „Get your Gravatar today“).

Vzájemné kontakty

 • Registrovaní uživatelé mají snazší možnost kontaktovat se navzájem. Pokud jste přihlášeni, kliknutím na jméno jiného uživatele se otevře formulář pro zaslání dotazu. Nicméně e-mailové adresy zůstávají tajné.

Vodoznaky

 • Provoz ukázal, že ochrana pomocí vodoznaků je přežitkem. Fotografie jsou beztak v malém rozlišení, takže možnosti jejich dalšího využití jsou omezené. Nadále platí, že zájemcům, kteří by chtěli fotografie použít do školních prací, publikací nebo na jiné účely, rádi vyjdeme po konzultaci vstříc.

Struktura stránek

Témata

 • Novinkou je seznam témat v pravém sloupci. Každý článek dostane své tagy, klíčová slova, jež pomáhají strukturovat obsah. Kliknutím na dané téma se zobrazí všechny články, které s ním souvisí. Čím větší písmo tématu, tím více článků k němu najdete.

Galerie

 • Galerie mají novou podobu. Pro jejich prohlížení slouží modrý ovládací panel v pravém sloupci.

Mapy

 • Jednotlivé články i jednotlivé fotografie je možné propojovat s místy na mapě pomocí Google maps. Zatím je takto zpracován nový článek o přírodních divadlech v okolí Kladna. Postupem času by stejně měla být označena většina fotografií.

Facebook

 • Na titulní straně nově najdete podrobnější odkaz na facebookový profil Kladna minulého, kde se často odehrávají zajímavé diskuse. I uživatelé, kteří nemají účet na Facebooku, se tak mohou dozvědět, co se na něm děje. Časem se objeví i seznam posledních komentářů, který znáte ze „staré“ verze webu.

Blogy

 • Sekci „Blogy“ jsme redukovali na jediný blog, na kterém budeme dále zveřejňovat informace o novinkách na našich stránkách, ale i v Kladně a jeho okolí.
 • Příspěvky ze ostatních blogů najdete mezi články.

V prvních týdnech provozu se může stát, že web nebude fungovat úplně stoprocentně, za což se předem omlouváme. Pokud byste měli nějaké připomínky k nové podobě stránek, neváhejte se na nás obrátit.

A ještě několik málo slov k minulému roku

Přestože nových materiálů nepřibylo tolik jako v minulých letech, na návštěvnosti stránek se to až tak neprojevilo – cestu k nim si našlo přes 26 tisíc unikátních návštěvníků.

Fotografie z webu se objevily v několika publikacích (např. Kladno – doteky času Zdeňka Slepičky, Josefa Seiferta a Ireny Veverkové či Paměti Kladeňáka od Jaroslava Obermajera), několikrát jste měli možnost se s nimi setkat na stránkách týdeníku Sedmička.

Velkou radost máme z toho, že se nám prvně podařilo uspořádat vlastní výstavu (respektive výstavku). Fotografie z Kladna minulého byly součástí širší výstavy Vášnivé sběratelství, která proběhla na podzim 2010 v Hornickém skanzenu dolu Mayrau.

Datum: 2.1.2011, autor: Roman Hájek, kategorie: Blog, témata: o projektu

Komentáře

Časem se objeví i seznam posledních komentářů, který znáte ze „staré“ verze webu. – Tak to přivítám, protože to mi při otevření stránky Kladna minulého chybí. Jinak ale kvituji vylepšení.

datum: 15.1.2011 16:27, autor: Bohumír Musil