Muzeum v novém

Tak je to tu, staré muzeum nově otevřeno

Tak se to stalo – šampaňské dopito, muzeum přestěhováno, budova slavnostně otevřena. Sice o měsíc později a tak trochu nadvakrát, ale nešť. Pro ty, kdo by nevěděli, sídlem nové budovy muzea je Huťská ulice 1375, zkrátka jdete-li kolem Bachrovny stále dolů k Poldovce, tak na ní určitě narazíte. A ještě včera – v souvislosti s otevřením – na ni odkazovalo nemalé množství směrovek. Kdoví, třeba tam nějaké zůstanou.

Hlavní je, že má muzeum důstojné sídlo s bezbariérovým přístupem, šatnou, čistými (aspoň zatím) toaletami a multifunkčním sálem… A jistě dobrým zabezpečením, jak dávají tušit nepřehlédnutelné stahovací mříže v oknech. Devět milionů na rekonstrukci bývalé ředitelské vilky společnosti Poldi padlo na úrodnou půdu. Nebudu zastírat, že jako příležitostného sběratele mne potěšila i výroční turistická známka, kterou muzeum k této pozoruhodné příležitosti vydalo.

Oficiálně, tj. se všemi oficialitami a oficiálními představiteli všech oficiálních institucí včetně oficiálního tisku, to proběhlo už dopoledne. Na třetí po poledni dorazila tzv. veřejnost, několik desítek nadšenců, kteří využili možnosti navštívit muzeum zadarmo. Stálé expozice nedostály po stěhování výraznějších změn, přesto pro mnohé bylo i na nich co objevovat. Jen jsem nevěděl, jestli bylo v praxi uplatněno heslo „opakování matkou moudrosti“, nebo zda pro ně byla (dodávám a podtrhuji stálá) expozice vskutku novinkou. Těžko říct. A také těžko říct, kolik návštěvníků bude muzeum umět přilákat. Ale nechme se překvapit a přejme mu vše dobré.

Datum: 29.3.2008, autor: Roman Hájek, kategorie: Blog

Komentáře

Zatím tu nejsou žádné komentáře.