Řekněte Podprůhon!

Získá „kladenský betlém“ novou tradici?

Podprůhon žije! Tedy aspoň o druhém červnovém víkendu. Již 26. kladenské dvorky přilákaly řadu návštěvníků (především v sobotu, kdy vyšlo i počasí). Jedna z nejstarších částí Kladna se proto aspoň jednou do roka stala kulturním centrem, což pochopitelně přineslo mnoho výhod (vyčištěné ulice a nové označení ulic, aby se návštěvníci mohli orientovat) a několik nevýhod (stran hluku od bukovského hřiště). Ale tradiční výstavu pod otevřeným nebem jistě většina Kladenských zná. Zajímavější byla akce, která byla víkendovému programu tak trochu předskokanem, totiž páteční focení podprůhonských obyvatel.

Když se krátce před pátou začaly v dolní části schodů v ulici Rudolfa Knotka vytvářet početnější hloučky, organizátoři hromadného focení z občanského sdružení Spolek Podprůhon si patrně oddechli. Dopředu totiž nebylo jasné, jak tento – aspoň dle známých archivních pramenů – historicky první podnik dopadne a jestli neskončí fiaskem. Obavy se nepotvrdily. Pokud mohu od oka střelit počet účastníků, odhadoval bych to tak kolem jednoho sta. Mohla by se z toho zrodit nová sympatická tradice.

Přišly děti, rodiče i domácí mazlíčci. A jelikož k tomu nabádal leták, objevilo se i několik klobouků. Přistavená plošina, z které by snímek pořízen, sice na moment zkomplikovala dopravu, ale řidiči projíždějících vozů (které byly z tu čtvrt hodinu asi dva) to vzali celkem sportovně. Pro procházející lid, vesměs netušící, co se zde odehrává, bylo srocení lidu nevšedním zážitkem. I když to asi i pro účastníky. A můžeme jen doufat, že se na stejném místě setkají třeba za rok znovu.

Datum: 8.6.2008, autor: Roman Hájek, kategorie: Blog

Komentáře

Zatím tu nejsou žádné komentáře.