Statistická čtvrtročenka

O návštěvách, návštěvnících a jejich zvycích

Shodou okolností jsem poslední dobou zaznamenal několik dotazů na téma návštěvnosti Kladna minulého. V jednom případě jsem byl dokonce dotázán, zda na web umístíme počítadlo. No, počítadlo nebude, ale rozhodl jsem se, že vždy jednou za čas na tomto místě shrnu několik zajímavých statistických ú­dajů.

Co se týče počtu zobrazení stránek, překročili jsme 29 tisíc (přesně je to v tuto chvíli 29 168). Na stránky se podívalo celkem 1 402 lidí (usuzuji tak podle názvu kolonky: absolutní jedineční návštěvníci), ačkoli tak úplně nerozumím, co přesně by ve statistickém přehledu měla znamenat položka „Návštěvy“, u které je číslo 3 049. Ať je to jak chce, pro představu to je snad dostačující.

Průměrný návštěvník stráví na webu asi osm minut. Většina lidí viděla stránky jen jednou, vytvořilo se ale i pevné jádro asi sta lidí, kteří zhlédli stránky více než stokrát (a pokud dobře počítám, vzhledem k době fungování webu to znamená, že sledují stránky i několikrát denně, což je jistě potěšující). Pozitivní je i skutečnost, že 58,45 % lidí, kteří stránky viděli, se na ně po nějakém čase opět vrátí.

Na stránky narazili i uživatelé z ciziny (ač těžko říci, zda cíleně či omylem). Největší mírou je tu zastoupena Velká Británie, poté Francie, na třetím místě Slovensko.

Z obsahu vás nejvíce zaujal všední život 60. let, následovaný vlečkou na důl Max. Na pomyslné třetí příčce skončila kladenská zoo.

Tolik stručný výtah ze statistických dat. Skutečnost, že stránky zvolna začínají plnit cíl, který jsme si vytyčili, mi dělá radost. Myslím, že po čtvrt roce je to úspěch. Hledáním minulosti jsme mnohým pomohli nalézt dětství, jiným už téměř ztracené vzpomínky. Dovolím si tvrdit, že mnohé zveřejněné materiály jsou opravdu jedinečné. Některé další máme v záloze.

Datum: 5.4.2008, autor: Roman Hájek, kategorie: Blog, témata: o projektu

Komentáře

Polepším se :-D

datum: 30.11.2008 13:57, autor: Roman Hájek

Jsem častým návštěvníkem Kladna minulého, rád se probírám fotografiemi a svými vzpomínkami a jako takový jsem za tyto stránky rád.
Protože jsem trochu takový šťoura a tak trochu mám i rád statistiku toho, co mne zajímá, tak si dovolím upozornit, že zde avizovaná statistická čtvrtročenka se už dávno změnila na občasenku ;-). Sliby se maj plnit nejen o Vánocích :-). Nebylo by to počítadlo přece jen více vypovídající?

datum: 30.11.2008 12:25, autor: Bohumír Musil

Děkuji za stručný přehled odpovědí na otázky, které nejen mě asi zajímají. Přeji Vášim stránkám ještě více návštěvníků ale i možnou pozornost některých kladenských periodik nebo institucí, které by mohly Vaše stránky avizovat.

datum: 5.4.2008 22:12, autor: Tomáš Rouček