Koupaliště u zimního stadionu

Kde se hraje hokejbal?

Vedle koupaliště V Bažantnici a na Sletišti už Kladno žádné otevřené koupaliště nemá. Ještě v 70. letech však stávalo koupaliště u zimního stadionu. Na fotografiích jej zachytil František Pošta. V místech, kde koupaliště stávalo, je dnes hokejbalová aréna.

Datum: 6.4.2008, kategorie: Fotografie, témata: sport

Mapa

Komentáře

Miluju historii Kladna a žasnu,nejsem až tak starej ale to koupaliště u Pražanky také pamatuji,jako malej sem tam s kamarady lezl vytrhanymi částmi plotu,byl to malej brouzdák a o neco větší bazén,od sebe to dělili skokanské ostrůvky.Zahrabán byl tuším okolo roku 85 a plot odstraněn

datum: 20.10.2008 20:32, autor: marty75p

Ano, plivátka…škoda našla sem je tady jen na jedné pohlednici…Kdyby někdo měl nějakou fotečku bylo by to fajn. Také si pamatuji na fontánky na sídlišti Sítná, u jedné byla i soška…ty jsem tu také nenašla.
Jinak tento blog je naprosto úžasný. Skvělé zavzpomínání.

datum: 24.9.2008 17:48, autor: Renata Bezpalcová

Zvlášní, koupaliště na Sletišti mám hodně zasunuté v podvědomí, spíš mohu konstatovat, že to přechází do nevědomí. To, že tam bylo koupaliště mi připomněl kolega z práce svojí vzpomínkou, kdy řekl, že zde nebyla voda dvakrát čistá a do bazénu lezl více méně s odporem, ale že se sem chodilo na lovení vodních „vší“ pro rybičky. Koupaliště si nevybavuji, ale o vších jsem kdysi slyšel.

datum: 9.8.2008 19:13, autor: Bohumír Musil

Již prázdný bazének u Pražanky pamatuji. Byl obložen modrou mozaikou a jako děti jsme ta sklíčka loupali. Plivátka mezi kaskáďáky znám velice dobře. Dokonce na bazénu u Francouzské (dříve Spojařů) jsem brigádně pomáhal při stavbě minigolfu a dělal plavčíka. To byl myslím rok 1988.

datum: 9.4.2008 11:12, autor: Jiří Kocar

Ano, sídlištní plivátka. To ve Švýčarské, nebo spíše Francouzké (vchod byl z Francouzské) mělo i minigolf. Bohužel plivátka stihl podobný osud jako jejich předchůdce u věžáku před restaurací Pražanka, křižovatka Polské a Bulharské. To už si ani já nepamatuji s vodou, ale ještě v 70. letech tu byl vykachlíkovaný bazének. Ani si neuvědomuji, kdy byl vlastně zavezen a zatravněn. Na fotomapě Mapy.cz je jeho obrys viditelný.

datum: 8.4.2008 0:44, autor: Bohumír Musil

Jo, myslím, že mezi paneláky u „kaskáďáků“ bylo maličké koupaliště, kterému se mezi lidem říkalo PLIVÁTKO.

datum: 7.4.2008 15:26, autor: Tomáš Černý

A pokud počítáte Švermov pod Kladno, tak ve Švermově bylo koupaliště jak jsou dnes tenisové kurty. Tuším, že zaniklo kvůli poddolování.

datum: 7.4.2008 14:40, autor: Lukáš Výravský

Tak o tomhle jsem vůbec nevěděl. Násep v pozadí první fotografie patří trati na Kralupy, vlečce Amálie/Max, nebo to není traťový násep???

datum: 7.4.2008 13:45, autor: mironic

Další dvě menší otevřená koupaliště byly v Kročehlavech za domy v ulicích Italská a Švýcarská (za tzv. kaskáďáky). Myslím, že se objevily i na nějakých kladenských pohlednicích z „rozjásaných“ osmdesátých let.

datum: 7.4.2008 12:31, autor: František Müller