Zastřešení zimního stadionu

Přestavba v 50. letech

Počátky kladenského hokeje spadají do roku 1924, kdy byl založen hokejový odbor kladenského sportovního klubu. V nejvyšší soutěži se družstvo TJ Sokol SONP Kladno objevilo poprvé v sezoně 1951/52. To už mělo Kladno nový hokejový stadion, otevřený v roce 1949. V roce 1959 hostilo Československo světové mistrovství a v Kladně se měly odehrávat některé zápasy (dalšími pořadatelskými městy byly Bratislava, Brno, Plzeň, Kolín, Mladá Boleslav, Ostrava a Praha). Bylo však potřeba vylepšit sportovní zázemí. Kladenský stadion tak dostal novou střechu. Přestavba byla dokončena v roce 1959. Fotografie pana Františka Pošty zachycují průběh rekonstrukce. Mimochodem československé mužstvo skončilo na šampionátu třetí, hned za vítěznou Kanadou a druhým SSSR.

Datum: 15.3.2008, kategorie: Fotografie, témata: budovy, sport

Mapa

Komentáře

Na nekrytý zimák mám dvě vzpomínky.
Kanada v ČSR.
Na zápas ČSR-Kanada (Haringey Racers?)se muselo jít už po obědě. Dav, který stoupal po schodišti ke vchodu v ochozu, byl tak hustý, že vysadil velká těžká vrata pojíždějící nahoře po kolejnici a vzal je ssebou na stadion. Byla tam s námi po celý zápas. Čekající diváci si skandováním na rozhlasu vyžadovali „My chceme Frantu Váňu!“ (Ech pusť daróžka frantavája…). Na schůdku pro stojící diváky nás stálo několik za sebou a neustále jsme padali vpřed dolů. Ti u mantinelů byli podáváni s pohmožděnými žebry na led.
Po bruslení.
Boty jsme měli na hromadě za mantinelem.Večer, po bruslení pro veřejnost, jsme měli ruce tak zmrzlé, že nebylo možné rozvázat tkaničky u bot s bruslemi. Domů jsme šli tehdy s bruslemi na nohou. Ze zimáku k Bachrovně!!!

datum: 18.4.2016 23:05, autor: Jiří Řeřicha